Ogrēniete Linda ir 3 gadus veca puisīša mamma. Pusgadu pēc dēliņa piedzimšanas viņai parādījās stipras muguras sāpes, ko sākotnēji norakstīja uz lielo slodzi uz mugurkaulu, ko izraisījusi grūtniecība un mazuļa celšana. Tomēr, kad ne ziedes, ne zāles vairs nelīdzēja, Lindai tika veikta magnētiskā rezonanse, kas atklāja audzēju - krusta kaula hordomu. Nekavējoties tika veikta operācija un staru terapija. Lindas pašsajūta uzlabojās.


Šogad, divus gadus pēc operācijas, audzējs atkal ir palielinājies un burtiski saēd krusta kaulu, liekot Lindai ciest stipras sāpēs, kas naktīs neļauj gulēt, strādāt un rūpēties par dēliņu. Lindai 1.augustā nozīmēta operācija, lai audzēju maksimāli likvidētu, taču tam ir tendence ātri atjaunoties. Tādēļ uzreiz pēc operācijas ārstu konsīlijs nozīmējis Lindai protonu terapiju, kas maksimāli precīzi nodrošina audzēja šūnu iznīcināšanu neskarot veselās šūnas. Latvijā šādu terapiju neveic. Nesaņemot protonu terapiju Lindai jāreķinās ar regulārām operācijām un turpmāku krusta kaula sabrukšanu. 

Lindu piekritis ārstēt Rinecker protonu terapijas cents Vācijā. Taču ārstēšanās izmaksas ir ļoti augstas. Šobrīd ir zināms, ka protonu terapijas izmaksas 2 mēnešu garumā ir 28 000 eiro, uzturēšanās izdevumi 7200 eiro, vēl nav zināmas ārstu honorāra izmaksas un aviobiļešu cenas.

Tās tiks precizētas, kad klīnikai Vācijā varēs iesniegt dokumentus par operācijas rezultātiem. Linda ir vērsusies Nacionālajā veselības dienestā, lai saņemtu atbalstu terapijas veikšanai 28 000 eiro apmērā, taču atbilde būs pēc operācijas veikšanas. Pārējie izdevumi jāsedz Lindai pašai. Lindai šādu līdzekļu nav. Tādēļ šobrīd Linda lūdz līdzcilvēku palīdzību 10 000 eiro apmērā, izmaksas precizējot pēc operācijas. 

Linda ļoti vēlas būt vesela, būt vislabākā mamma pasaulē un atgriezties savā iemīļotajā darbā ar zirgiem, kas ir viņas aicinājums kopš bērnības.

Palīdzēsim Lindai!

ziedot.lv