Nobrauktuvē no Rīgas apvedceļa uz Jelgavas šoseju sestdien bija apgāzusies militārā transporta piekabe, un satiksme šajā vietā uz laiku bija bloķēta, informē Nacionālie bruņotie spēki (NBS).
 


Negadījums noticis uz nobrauktuves virzienā no Salaspils uz Jelgavu.

NBS atvainojas autovadītājiem par sagādātajām neērtībām.

Jau ziņots, ka Latvijā starptautisko militāro mācību "Saber Strike 2017" aktīvā fāze notika Ādažu poligonā no 3.jūnija, bet tā noslēdzas 15. jūnijā. Savukārt no 9.jūnija līdz 14.jūnijam militārās mācības notika arī ārpus poligona - Amatas, Mālpils, Ogres, Ropažu, Salaspils un Stopiņu novados, kur bataljona līmeņa vienības, pārvietojoties ar bruņutehniku, veica mācību uzdevumus ar zemju īpašniekiem saskaņotās teritorijās.

Šogad apvienoto sauszemes un gaisa spēku mācību vadošā valsts ir Latvija. Mācībās Latvijā piedalās vairāk nekā 2000 karavīru no Latvijas, Lietuvas, Itālijas, Norvēģijas, Lielbritānijas, Polijas un Slovākijas, kā arī ASV.

Mācību laikā tiek uzlabota dalībvalstu sadarbība, gatavības un kaujas spējas, kā arī demonstrēta sabiedroto spēja ātri reaģēt un pārvietot spēkus visā reģionā.

Militārās mācības "Saber Strike" ir ikgadējas ASV vadītas apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības, kas tiek organizētas jau kopš 2010.gada.

Noslēdzoties starptautiskajām militārajām mācībām "Saber Strike 2017", no šodienas līdz 17.jūnijam no Ādažu bāzes virzienā uz Rīgas ostu, kā arī no Ādažu bāzes virzienā uz Ventspils ostu uz valsts nozīmes autoceļiem būs pastiprināta militārās tehnikas kustība.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.