Iļģuciemā kāda māte četru promiļu reibumā paklupusi un uzgāzusies virsū savai četrus gadus vecajai meitai, aģentūru LETA informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).
 


Policija devās uz izsaukumu Iļģuciemā, kur kaimiņi pa ceturtā stāva logu ārā metuši bērnu rotaļlietas. Ziņotāji ievērojuši, ka pie logiem atrodas arī pirmsskolas vecuma bērni bez pieaugušo uzraudzības.

Ierodoties notikuma vietā, dzīvokļa durvis atvēra manāmi iereibis vīrietis. Mājoklī pamanīti aptuveni septiņi pieaugušie alkohola reibumā. Apkārt viņiem skraidīja divi mazi bērni - četrus gadus veca meitenīte un trīs gadus vecs puisēns. Dzīvoklis bija tīrs un kārtīgs, tomēr visapkārt valdīja spēcīga alkohola un cigarešu smaka.

Viena no iereibušajām mātēm pienāca pie policistiem un skaidroja, ka notikuma dienā esot pavisam nedaudz lietojusi alkoholu un pilnībā spējot parūpēties par savu meitu.

Dažas minūtes vēlāk sieviete devās uz blakus istabu un, nespējot alkohola skurbulī nostāvēt kājās, paklupa un uzkrita virsū bērnam. Meitenīte pret mātes ķermeni un gaiteņa sienu sasita galvu. Uz dzīvokli tika izsaukti mediķi, kuri konstatēja, ka meitenītei hospitalizācija nav nepieciešama.

Otru bērnu, kura māte notikuma vietā atradās 3,7 promiļu reibumā, tika nolemts nogādāt slimnīcā plašākiem izmeklējumiem.

Ņemot vērā iereibušo cilvēku skaitu, tika izsaukta vēl viena policijas ekipāža.

Policisti telefoniski sazinājās ar abu bērnu vecvecākiem, kuri piekrita uzņemties rūpes par mazbērniem. Bērnu tēvi notikuma vietā netika sastapti. Viena no vecmāmiņām nekavējoties ieradās notikuma vietā, viņas uzraudzībā tika nodota četrus gadus vecā meitenīte. Savukārt puisēnam pēc medicīniskās palīdzības saņemšanas pakaļ ieradās vectēvs.

Lietas materiāli saistībā ar bērnu tiesību pārkāpumiem nosūtīti RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļas darbiniekiem izvērtēšanai.

leta.lv