Lauku saimniecības strādnieks no Latvijas stājies Īrijas tiesas priekšā par uzbrukumu, kura rezultātā cietušais vīrietis zaudēja samaņu, vēsta baltic-ireland.ie.

 


Aleksandrs Savickis uzbrucis 65 gadus vecam vīrietim ārpus kroga Velingtonbridžas ciematā.

Incidents noticis krogā Tír na nÓg šī gada 22. janvārī. Cietušais vīrietis un viņa sieva Marija bija devušies prom no privātas ballītes krogā, kad pagājuši garām uz palodzes sēdošajam Savickim. Pēkšņi Pīteram Berijam tika iesists ar dūri pa skaustu un sitiens notrieca viņu uz zemes. Viņa sieva neveiksmīgi mēģināja iejaukties, bet Savickis viņas vīram spēra un sita pa galvu.

Atbildētāja darba devējs Roberts O’Konels bija tiesā un pastāstīja, ka apsūdzētais bijis šausmās, kad vēlāk uzzinājis par to, ko bija izdarījis.

Advokāts teica, ka Savickis pirms tam minētajā vakarā bija izraidīts no kroga pēc tam, kad viņš jau krietnu laiku bija dzēris. Aizstāvis atklāja, ka atbildētāja vakars arī beidzās slimnīcā, jo pēc incidenta arī viņam tika uzbrukts.

Tiesnesis atzīmēja uzbrukuma Berijam nopietnību, piespriežot Savickim astoņu mēnešu cietumsodu. Tomēr sods piespriests nosacīti, vainīgajam cietušajai pusei jāizmaksā 500 eiro kompensācija, un vēl 500 eiro jāsamaksā sešu mēnešu laikā.