Kā vēsta raidījums "Bez Tabu", rīdzinieks Kaspars saskāries ar ļoti nepatīkamu situāciju, mēģinot bankā "Citadele" samainīt uz pusēm desmit eiro banknoti. Izrādās, par šādu pakalpojumu jāšķiras no... desmit eiro!


Kā vēsta raidījums, Kasparam radusies vajadzība uz pusēm samainīt desmit eiro banknoti, tāpēc viņš, nepievēršot īpašu uzmanību, vērsies bankā "Citadele". Kaspars atzīst, ka bankas darbinieces sejā pēc šāda lūguma parādījusies neizpratne, un ne velti - lai samainītu banknoti, "Citadele" iekasē desmit eiro lielu komisijas maksu!

“10 eiro par naudas samainīšanu? Kā tas vispār ir iespējams? Pilnīgs vājprāts!”

Bankas "Citadele" pārstāve Baiba Ābelniece augsto komisijas maksu skaidro ar faktu, ka gadu gaitā mainījusies bankas funkcija - tā ir vairāk finanšu konsultāciju centrs, nevis naudas maiņas vieta. Tomēr bankas pārstāve norāda, ka komisijas maksas apmērs nav nekāds noslēpums - klienti ar to tiek iepazīstināti.

Tomēr, lai cik neizdevīga vieta naudas apmaiņai būtu banka, tas neattiecas uz visām bankām. Piemēram, Valsts galvenajā bankā, Latvijas Bankā, iedzīvotāji var samainīt naudu pilnīgi bez maksas.

Raidījums, pārbaudot citu Latvijas banku komisijas maksas, secinājis, ka bankā "Citadele" šis pakalpojums ir visdārgākais. "Swedbank" par šo pakalpojumu jāšķiras vismaz no 3,56 eiro. Savukārt "SEB banka" ļauj klientiem samainīt bez maksas līdz 100 monētām. Citu banku klientiem gan tiek piemērota komisijas maksa 5% apmērā.

skaties.lv